"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

 

Operacja mająca na celu wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2016-2023 Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kurpsie Razem” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach 

działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego PROW na lata 2014-2020.

Efektem wdrażania LSR jest rozwój społeczno-gospodarczy obszaru działania LGD „Kurpsie Razem”.

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

Szkolenie z podstaw zielarstwa - (foto)RELACJA (14.06.2023)

W dniu 14 czerwca 2023 r. w godzinach 10.00 - 15.00 w świetlicy wiejskiej w miejscowości Żebry-Wierzchlas odbyło się szkolenie z podstaw zielarstwa dla członkiń/ członków Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Kurpsie Razem".

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach działania MAZOWIECKIE DOBRE PRAKTYKI I TRADYCJE KULINARNE przez Lokalną Grupę Działania "Kurpsie Razem" w ścisłej współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Szkolenie prowadziła Pani Anna Gogół, z wykształcenia mgr inż. ogrodnictwa, której życiową pasją jest zielarstwo i ziołolecznictwo, natomiast usługą gastronomiczną zajęły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Pilicaki". Tematyka szkolenia dotyczyła ziół występujących wokół nas oraz ich wykorzystania w ziołolecznictwie i kulinariach.

Czas upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, a uczestnicy aktywnie brali udział w szkoleniu, zadając wiele pytań w trakcie prezentacji oraz dyskusji. Na koniec podano tradycyjny/ regionalny posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz lemoniadę przygotowaną ze świeżych ziół przez Zielarkę prowadzącą szkolenie.

Dziękujemy wszystkim za aktywność i zaufanie :)

Fot. Barbara Szczubełek


copyright © 2018
projekt strony IRN Multimedia | oprogramowanie choruzy.pl