"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

 

Operacja mająca na celu wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2016-2023 Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kurpsie Razem” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach 

działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego PROW na lata 2014-2020.

Efektem wdrażania LSR jest rozwój społeczno-gospodarczy obszaru działania LGD „Kurpsie Razem”.

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

Promocja - Aktywizacja - Turystyka - Ochrona Dziedzictwa

2018-09-20
Warsztaty kulinarne w Małkini Górnej
W dniu 11 września 2018 r. wraz LGD „Zaścianek Mazowsza” wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez LGD „Zielone Sioło”, w ramach projektu współpracy pn. „Promocja – Aktywizacja – Turystyka – Ochrona Dziedzictwa”. Uczestnikami warsztatów były Panie z KGW z terenów trzech Partnerów projektu. Panie poprzez wspólną integrację w formie gotowania, mogły nauczyć się wykonywania tradycyjnych potraw z poszczególnych regionów. Odległości pomiędzy trzema LGD-ami nie są duże, natomiast w smaku regionalnym różnice są dość spore. 
LGD „Zielone Sioło” zaprezentowało przygotowanie tradycyjnego „Kugla”, który na Kurpiach powszechnie zwany jest „Rejbakiem”.  Z pozoru to samo danie, natomiast uczestnicząc w warsztatach mogliśmy przekonać się o odmienności smakowej oraz sposobie przyrządzania. Warsztaty prowadziła Pani Jadwiga Równa z Małkini Górnej. My ze swojej strony, pod okiem twórczyni ludowej Pani Czesławy Kaczyńskiej z Dylewa, zaprezentowaliśmy sposób na przygotowanie tradycyjnych ciasteczek kurpiowskich z marchwi zwanych „Fafernuchami”, natomiast Pani Barbara Kuczyńska z miejscowości Rębisze Kolonia czuwała nad przygotowaniem „Szlachcianki – jajecznicy z Troszyna” wpisanej na listę produktów tradycyjnych. KGW reprezentujące LGD „Zaścianek Mazowsza” dodatkowo przygotowały degustację „Ogórków kiszonych z liściem dębu” wpisanych na listę produktów tradycyjnych.
Warsztaty kulinarne to nie koniec naszego projektu. Już 29 września br. wraz z Partnerami projektu weźmiemy udział w Targach Samki Regionu 2018 w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy Państwa na Nasze stoisko do siedziby Międzynarodowych Targów Poznańskich - Pawilon 3A stoisko nr 1!


copyright © 2018
projekt strony IRN Multimedia | oprogramowanie choruzy.pl