Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

Program Stypendiów Pomostowych

2010-06-15
Stypendia dla tegorocznych maturzystów
Uwaga! Ruszyła IX edycja Programu Stypendiów Pomostowych na rok akademicki 2010/2011.

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności oraz Narodowym Bankiem Polskim, Fundacją PZU, Fundacją BRE Banku, Fundacją BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego, Akademią Szkoleń i Kompetencji, Fundacją Wspomagania Wsi przy współpracy Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Związku Stowarzyszeń „Kurpsie Razem” po raz kolejny ogłaszają program stypendialny. 

Program jest skierowany  do wszystkich maturzystów z terenu ośmiu gmin: Baranowo, Czarnia, Jednorożec, Kadzidło, Lelis, Łyse, Myszyniec oraz Olszewo-Borki.

Stypendium zostanie przyznane 10 osobom w wysokości 5 000,00zł, na okres pierwszego roku dziennych studiów magisterskich, realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym, w polskich państwowych uczelniach mających uprawnienia magisterskie i będzie wypłacane przez 10 miesięcy (od października 2010r. do lipca 2011r.) po 500,00zł miesięcznie, na indywidualne konto stypendysty.


Do ubiegania się o stypendium uprawnieni są maturzyści, którzy w 2010 roku ukończyli szkołę ponagimnazjalną i którzy spełniają łącznie następujące kryteria:

1. mieszkają na terenie jednej z gmin wchodzących w skład Związku: Baranowo, Czarnia, Jednorożec, Kadzidło, Lelis, Łyse, Myszyniec oraz Olszewo-Borki,

2. pochodzą z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, tzn. o dochodzie rodziny w przeliczeniu na osobę lub dochodzie osoby uczącej się nie wyższym niż 922,00zł netto (lub 1054,00zł netto, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności),

3. osiągnęli na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższą niż 90 (osoba ubiegająca się o stypendium, korzystając z algorytmu oblicza samodzielnie liczbę punktów i wpisuje ją do wniosku).

Pierwszeństwo w uzyskaniu stypendium mają osoby, które uzyskały najwyższą liczbę punktów na egzaminie maturalnym z gminy objętej programem.

W celu ubiegania się o stypendium należy zapoznać się z Regulaminem przyznawania oraz przekazywania stypendiów pomostowych oraz dostarczyć Wniosek wraz z następującymi załącznikami:

1. Oświadczenie o sytuacji rodzinnej i materialnej kandydata z dokumentami potwierdzającymi dochody (netto) rodziny w czerwcu 2010r.,

2. Zgoda na przetwarzanie danych wrażliwych,

3. Świadectwo maturalne (kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez pracownika LGD „Kurpsie Razem”),

4. Kopia zawiadomienia o przyjęciu na studia (decyzja, zaświadczenie).

Dokumenty należy składać w biurze Związku Stowarzyszeń „Kurpsie Razem”, ul. Plac Wolności 60, 07-430 Myszyniec (Urząd Miejski w Myszyńcu), II piętro, pokój 28, w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 16:00. Termin składania wniosków upływa w dniu 13 sierpnia 2010 roku (piątek) o godzinie 16:00.

UWAGA! 
W ramach naboru będą przyjmowane wyłącznie komplety dokumentów.
Wnioski złożone po terminie pozostaną bez rozpatrzenia.


Szczegółowych informacji udzielają pracownicy biura Związku Stowarzyszeń "Kurpsie Razem": tel.: 517-479-418 oraz 887-337-614, e-mail: kurpsierazem@wp.pl, kurpsierazem@interia.pl.


Wykaz dokumentów do ustalenia średniego dochodu miesięcznego netto na jedną osobę w rodzinie:

1. zaświadczenie pracodawcy o wysokości wynagrodzenia z tytułu zatrudnienia, zawierające informacje o wysokości potrąconej zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, składki na ubezpieczenie zdrowotne, składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe w części finansowanej przez ubezpieczonego oraz składki na ubezpieczenie chorobowe,

2. zaświadczenie o wysokości wynagrodzenia uzyskiwanego na podstawie umowy agencyjnej, umowy zlecenia, umowy o dzieło albo w okresie członkostwa w rolniczej spółdzielni produkcyjnej lub spółdzielni kółek rolniczych (usług rolniczych), zawierające informacje o wysokości potrąconej zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, składki na ubezpieczenie zdrowotne, składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe w części finansowanej przez ubezpieczonego oraz składki na ubezpieczenie chorobowe,

3. dowód otrzymania renty lub emerytury, zasiłku lub świadczenia przedemerytalnego,

4. dowód otrzymania alimentów,

5. zaświadczenie o otrzymywaniu stałego zasiłku z pomocy społecznej,

6. orzeczenie z gminy o otrzymywaniu dodatku mieszkaniowego,

7. decyzja starosty o uznaniu lub odmowie uznania za osobę bezrobotna, utracie statusu osoby bezrobotnej, o przyznaniu, odmowie przyznania, wstrzymaniu, wznowieniu wypłaty oraz utracie lub pozbawienia prawa do zasiłku dla bezrobotnych, dodatku szkoleniowego, stypendium, dodatku aktywizacyjnego albo zaświadczenia o pozostawaniu w ewidencji bezrobotnych i innych osób poszukujących pracy,

8. zaświadczenie urzędu gminy o powierzchni gospodarstwa rolnego w ha. przeliczeniowych, przyjmuje sie dochód miesięczny z 1 ha. przeliczeniowego zgodnie z przepisami o ustawy o świadczeniach rodzinnych tj. w wysokości 171,00 zł (zgodnie z obwieszczeniem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z 23 września 2009r.)

9. zaświadczenie o wysokości dochodu osiąganego z prowadzonej działalności gospodarczej, zawierające informacje o wysokości potrącanej zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, składki na ubezpieczenie zdrowotne, składek na ubezpieczenia: emerytalne, rentowe i chorobowe.



Dodatkowo Związek informuje, że oprócz w/w segmentu II, w ramach którego o stypendia mogą ubiegać się maturzyści z rekomendacją LGD "Kurpsie Razem", Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości umożliwia składanie wniosków w ramach następujących segmentów:

1. segment IA - przeznaczony jest dla maturzystów pochodzący z rodziny byłego pracownika ppgr (dokumenty należy składać do 13 sierpnia 2010 roku w oddziałach terenowych Agencji Nieruchomości Rolnych);

2. segment IB - dla uczestników III etapu olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej (dokumenty należy przesyłać do dnia 13 sierpnia 2010 - liczy się data stempla pocztowego, na adres: Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, ul. Sterlinga 27/29, 90-212 Łódź);

3. segment IC - dla wychowanków rodzin zastępczych lub placówek opiekuńczo-wychowawczych typu socjalizacyjnego - państwowego domu dziecka (dokumenty należy przesyłać do dnia 13 sierpnia 2010 - liczy się data stempla pocztowego, na adres: Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, ul. Sterlinga 27/29, 90-212 Łódź).
Wniosek o przyznanie stypendium
Oświadczenie o sytuacji rodzinnej i materialnej kandydata
Algorytm liczenia liczby punktów uzyskanych na świadectwie maturalnym
Regulamin przyznawania i przekazywania stypendiów pomostowych dla studentów w roku akademickim 2009/2010




copyright © 2018
projekt strony IRN Multimedia | oprogramowanie choruzy.pl